Jedność

Celem głównym Fundacji jest ochrona i promocja szeroko pojmowanego zdrowia, edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb różnych grup społeczeństwa,  w szczególności: dzieci, młodzieży i osób starszych oraz budzenie świadomości w świecie w zakresie różnych uwarunkowań psychospołecznych oraz jednoczenie ludzi różnych narodowości i poglądów przy zauważeniu i zachowaniu ich indywidualności.

Podchodzimy do pojęcia jedności bardzo głęboko. Ma ona dla nas też wymiar duchowy. Wychodząc poza wszystkie uwarunkowania społeczne, polityczne, płeć, rasę w źródle wszyscy jesteśmy jednym i o takim znaczeniu jedności chcemy mówić. Nie chodzi o to, by kogoś zmienić, by zaszufladkować ludzi wedle jednego wzoru, by powiedzieć, że teraz stanowimy jedność, ale by dostrzec, że pomimo różnic – Ja jestem Tobą, Ty jesteś Mną i tak naprawdę nasza esencja (nie osobowa konstrukcja Ja) jest we wszystkim co widzimy, co dotykamy.

O takiej jedności mówią też znani nauczyciele duchowi m.in. Adyashanti.

STATUT FUNDACJI JEDNOŚĆ  do pobrania: 2020_Statut Fundacji Jedność