28/04 – Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy

Deszcz nas niewystraszył i dotarliśmy na parking „Kaloryfer”. Słysząc krople deszczu zrobiliśmy krótką ścieżkę Shinrin Yoku z intencją upamiętnienia ofiar wypadków w pracy i ludzi, którzy zgineli z powodu zbyt dużego stresu w pracy niewytrzymując tempa. Napisaliśmy też na ten temat artykuł, by przypomnieć statystyki i skalę problemu. Zapraszamy do przeczytania TUTAJ.

Zapraszamy też do obejrzenia zdjęć ze ścieżki Shinrin Yoku z intencją pamięci ofiar wypadków przy pracy – 28 kwietnia 2019 r.

Zapowiedź

Zapraszamy na warsztat „Przyjemność Ruchu” wraz z Shinrin Yoku z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. W tłumaczeniu na język angielski World Day for Safety and Health at Work jest świętem obchodzonym corocznie 28 kwietnia. Zostało ono ogłoszone w 2003 roku przez Międzynarodową Organizację Pracy we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia oraz Międzynarodową Konfederacją Związków Zawodowych (ITUC). Celem wszystkich działań w tym dniu jest zwrócenie uwagi na działania w kierunku POPRAWY WARUNKÓW BEZPIECZEŃSTWA OSÓB PRACUJĄCYCH I OCHRONY ZDROWIA W PRACY. Ten dzień jest również poświęcony upamiętnieniu ofiar wypadków przy pracy.

Zatem jeśli chcesz z nami uczcić ten dzień i poznać kilka narzędzi, które pomagają się odstresować i zrelaksować – zapraszamy!

W pierwszej części odbędzie się krótki warsztat „Przyjemność Ruchu” w którym poznasz proste narzędzia takie jak elementy psychogimnastyki, jogi śmiechu, ruchu intuicyjnego, różne formy relaksacji. Będziesz mogła/mógł je potem wykorzystać w pracy lub po pracy do redukcji napięć i lepszego funkcjonowania. (więcej na www.redukujemystres.pl Opens in new tab)

W drugiej części zapraszamy na Shinrin Yoku czyli kąpiel leśną. Shinrin-Yoku jest oficjalnie uznaną terapią w Japonii i w rzeczywistości jest to ważna część krajowego programu opieki zdrowotnej. Lekarze w Japonii przepisują ją na równi z innymi medykamentami szczególnie dla osób przepracowanych i zestresowanych. Zostaw telefon komórkowy w aucie lub domu, w ostateczności wycisz dźwięki. Odłóż wszystkie sprawy na później. Skup uwagę tylko na byciu w tu i teraz. Otwórz zmysły na kontakt z naturą. Zapraszamy do bycia w ciszy podczas co najmniej godzinnego spaceru po lesie. (więcej na: www.fundacjajednosc.com.pl/dzialania-shinrin-yoku Opens in new tab)

Korzyści z tego czasu dla Ciebie:
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
– nauka narzędzi pomagających w redukcji stresu
– proste rozruszanie ciała
– wzrost poziomu endorfin w ciele
– poczucie większego wewnętrznego spokoju
– bardziej sprawny układ odpornościowy
– większy poziom energii życiowej
– lepszy kontakt ze sobą
– regeneracja
– dotlenienie

GDZIE? Zbiórka na parkingu „Kaloryfer” przy ulicy Wycieczkowej, (pomiędzy ulicą Wiewiórczą i Nowaka-Jeziorańskiego). Pierwsza część będzie na pobliskiej polanie na którą udamy się razem, a druga część odbędzie się w lesie. Będziemy wędrować grupą po jak najmniej uczęszczanych ścieżkach.
KIEDY? 28 kwietnia (niedziela) o godzinie 13.00 (zarezerwuj sobie co najmniej półtorej godziny)
UDZIAŁ BEZPŁATNY

Prowadzący / Organizatorzy:
Agnieszka Czubak – jestem uczniem, praktykiem i nauczycielem budzenia świadomości. W życiu i pracy czerpię energię i inspirację z medytacji ekspresyjnych, siedzenia w ciszy, praktykowania elementów Ruchu Autentycznego, miłości do prawdy, słuchania satsangów Adyashantiego, Patrycji Próchnik, celebracji życia, masażu w obecności, który lubię zarówno dawać jak i brać, spacerów, rytuałów, palenia ognia, bliskich i głębokich relacji z przebudzonymi i budzącymi się ludźmi, niesamowitej nauki jaką było dla mnie towarzyszenie w odchodzeniu śp. Mirko Fernandez Sanchez. Od 2007 roku interesuje się rozwojem osobistym, a od 2011 r. prowadzę warsztaty budzenia świadomości przez ciało. Jestem absolwentką Ruchu Autentycznego (kurs certyfikowany przez Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, Wielka Brytania). Brałam też udział w warsztatach i wykładach TantraLove (od wielu lat asystuje w warsztatach dla par i singli u Zosi i Dawida Rzepeckich). Prowadziłam szkolenia „Choreoterapia” we współpracy z Ośrodkiem Psychoterapii Behawioralnej „Sukces” oraz BeCreative. Realizowałam projekt „Moda na ~ruch~relaks w pracy” np. w firmach: T-Mobile, Pelion, Fujitsu i Sandoz oraz innych – z Łódzkiego Forum HR Biznesu. Od sierpnia 2018 roku jestem prezesem fundacji Jedność.

Sebastian Zboiński – jestem praktykującym medytację uczniem, podróżnikiem. Medytując przeszedłem z piętnasto kilogramowym plecakiem i namiotem południowo-zachodnią część Portugalii i Hiszpanii. Jestem otwarty na innych ludzi – doświadczyłem odmienności kulturowych w Jordanii i Maroku poza utartymi szlakami. Trzymam energię obecności i miłości podczas wspólnego praktykowania. Pomagam w organizacji warsztatów i akcji podnoszących świadomość społeczną np. „Patrzenie w Oczy” na ulicy Piotrkowskiej. Działam w fundacji Jedność od września 2018 roku.