Jedność

Celem głównym Fundacji jest budzenie świadomości w świecie w zakresie różnych uwarunkowań psychospołecznych, które mają wpływ na jakość życia i zdrowie człowieka oraz jednoczenie poprzez podejmowanie działań na rzecz zbliżania do siebie ludzi różnych narodowości i poglądów przy zauważeniu i zachowaniu ich indywidualności.

Podchodzimy do pojęcia jedności bardzo głęboko. Ma ona dla nas też wymiar duchowy. Wychodząc poza wszystkie uwarunkowania społeczne, polityczne, płeć, rasę w źródle wszyscy jesteśmy jednym i o takim znaczeniu jedności chcemy mówić. Nie chodzi o to, by kogoś zmienić, by zaszufladkować ludzi wedle jednego wzoru, by powiedzieć, że teraz stanowimy jedność, ale by dostrzec, że pomimo różnic – Ja jestem Tobą, Ty jesteś Mną i tak naprawdę nasza esencja (nie osobowa konstrukcja Ja) jest we wszystkim co widzimy, co dotykamy.

O takiej jedności mówią też znani nauczyciele duchowi m.in. Adyashanti. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

STATUT FUNDACJI JEDNOŚĆ

Do pobrania – Statut Fundacji Jedność